(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

МінАПК назвало продукти, які Україна продала світу у 2018 році

UNN.-28.12.2018

Українська аграрна продукція має попит за кордоном. Про це свідчать дані Міністерства агарної політики та продовольства України, передає УНН.

Україна експортує як сировину, так і продукти переробки (з доданою вартістю). Поки співвідношення цих категорій не збалансоване (90% сировини і 10% переробки), тож країна поки залишається “сировинним придатком” для інших країн. Але тим не менш, ключові позиції в експорті продуктів переробки займають: соняшникова олія – 47%, шрот та макуха – 13%, м’ясо – 7%, тютюнова продукція – 4%, цукор – 3%, вироби з шоколаду – 2%, кондитерські та хлібобулочні вироби – 1%, мед – 1%, масло вершкове – 1%, борошно – 1%. Більше того, Україна мала непогану експортну динаміку протягом року. В грошовому еквіваленті найбільш динамічним було м’ясо та субпродукти домашньої птиці (курятина), що, до речі, являє собою не сировину, а продукт з доданою вартістю. Приріст експорту за рік становить 31,7% або 102,3 млн дол. Як зазначають в МінАПК, українську олію найбільше полюбляють в Азії та ЄС, соняшникову олію - в Індії. Водночас, головними споживачами вітчизняного вершкового масла є Туреччина та Марокко, солі - Угорщина, кондитерських виробів - Казахстан та Білорусь. У міністерстві також запевняють, що працюють над поліпшенням динаміки експорту продуктів з доданою вартістю. "Зважаючи на позитивну динаміку зростання частки продуктів з доданою вартістю у загальному обсязі експорту АПК, а також прийняту урядом Експортну стратегію, затверджену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1017-р, впровадження системи безпечності виробництва харчових продуктів, посилення присутності України на світових ринках, харчова переробна промисловість має перспективи до збільшення питомої ваги у товарній структурі експорту", - повідомили в МінАПК. Експерти пояснюють, що збільшення експорту продуктів з доданою вартістю – це перш за все доходи ВВП і нові робочі місця. Тож динаміка дуже важлива.

"За даними державної статистики за 8 місяців 2018 року, близько 77% українського аграрного експорту становить сировина. Щорічний врожай України - в середньому 60 млн тонн зерна, з яких 40 млн тонн йде на експорт у вигляді сировини. Іншими словами, ми втрачаємо можливість працевлаштовувати по 26,6 тис. осіб на рік і недоотримуємо 4,8 трлн грн ВВП", - каже економічний експерт Павло Мороз.

www.unn.com.ua/

Добавил: CNTB, 11.01.2019, в категорию Дайджест