(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Ліквідація Мінагрополітики – реакція ринку

AГРОПОЛІТ. -30.08.2019

Новостворений уряд вирішив скасувати Міністерство аграрної політики та продовольства України і передати його функції до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України під керівництвом новообраного міністра Тимофія Милованова. Як народилася така ідея в головах працівників Офісу президента читайте у матералі, а як викристалізувалася у день призначення нового КМУ можете пригадати тут. Чи підуть на користь Україні такі зміни, а також про наслідки для АПК цього кроку AgroPolit.com розпитав економістів, аграріїв та експертів ринку.

Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера:

Ідея злиття Мінекономрозвитку і Міністерства аграрної політики повинна була матеріалізуватися як мінімум років десять тому. Краще пізно, ніж ніколи. На наступному етапі об’єднаний монстр повинен бути протестований на предмет своєї функціональності. Будь-яка функція, яка не потрібна платникам податків, без жалю, повинна бути відсічена.

Андрій Ярмак, економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО):

Якщо коротко – це крах наших експортних зусиль та перших успіхів. Я зі стриманим оптимізмом дивлюся на першу реальну спробу реформувати систему виконавчої влади та оптимізувати міністерства. В той же час ліквідація Мінагрополітики та влиття його в слабке міністерство із застарілими функціями мені здається не дуже логічним кроком. Адже це галузь №1, і щоб відійти від іміджу аграрної країни, потрібно розвивати інші галузі, а не вбивати аграрну. Поки що не відомо, як все це буде легалізуватися, як воно буде працювати, хто за що буде відповідати і т.ін.

 

Наталія Табінська, представник Сільськогосподарської дорадчої служби «Фермерська Країна»

Нас справді чекають зміни. Не лише аграріїв, а нас всіх. Новий уряд не передбачає наявності Міністерства аграрної політики та продовольства України. Це сигнал, що стаємо на шлях, де напрямок руху обрали без нас. Можна й потрібно було критикувати наявну інституцію Мінагро, і я теж не у всьому була прихильницею бюрократичних процесів міністерства, а особливо зайвої «надутості», необґрунтованої «значимості», необ’єктивної статистики і так далі. Проте є дещо важливіше, що сьогодні мене зачепило: аграрна країна з понад 42 млн га с/г земель, 4 млн особистих селянських господарств, які обробляють 6,1 млн га земель, 45 тис. фермерських господарств, які лише почали відчувати увагу до себе з боку держави, залишаються поза інтересами.

Вадим Івченко, народний депутат України (партія «Батьківщина»):

Рішення про ліквідацію Міністерства аграрної політики, яке забезпечує 17% ВВП і 40% вілютної виручки для країни, – це стратегічна помилка. Варто пам’ятати, що, наприклад безліч зустрічей потрібно провести міністру з представниками ЄС лише для того, щоб трішечки розширити квоти. До того ж, я не уявляю, як буде міністр економіки доповідати уряду про пестициди, зменшення поголів’я худоби і та інше.

agropolit.com/news/

Добавил: CNTB, 15.09.2019, в категорию Дайджест