(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Хто забрав наш мільярд: ціна втрачених можливостей для ринку яловичини

AgroNews.ua. -02.04.2018

Національний консультант  ФАО та аналітик сільськогосподарських ринків Андрій Панкратов розмірковує про експортний потенціал яловичини, який не був використаний у 2017 році.

У 2017 році з України було експортовано 88 тисяч голів великої рогатої худоби живцем. Виручка від минулорічного експорту худоби на забій склала 33,5 мільйонів доларів США. Нібито добре. Але! Середня вага однієї голови в цьому експорті була на рівні всього 294 кг, а середня ціна кілограму живої ваги становила всього 1,32 долари. Звідси виникають питання. А скільки можна було б заробити, якщо експортувати не худобу, а яловичину та субпродукти, хоча б по тій невисокій ціні, по якій фактично експортувалася наша яловичина в минулому році (2,89 дол./кг)?
А скільки можна було б заробити, якщо експортувати не ту худобу, що зараз, а кондиційних, правильно відгодованих бичків вагою 550 кг, як це рекомендують експерти? (ФАО спільно з ЄБРР проводили дослідження з цього приводу і готували бізнес-плани для України).
А скільки можна було б заробити, якщо б і те, і інше разом? Отже, якщо б експортувалася яловичина замість тієї ВРХ, що була продана закордон в минулому році, то країна додатково отримала б щонайменше 2,7 млн. доларів США. «Щонайменше» – це тому, що я не брав до уваги субпродукти, які також мають свою вартість. Якщо б середня вага голови ВРХ в експорті була б на рівні 550 кг, то додаткова виручка становила б вже понад 29 мільйонів доларів. І це при ціні 1,32 дол./кг живої ваги, яка була фактично отримана в 2017 році, хоча добре відгодована худоба в минулому році могла б коштувати точно дорожче двох доларів за кг.

agronews.ua

Добавил: CNTB, 12.04.2018
| Теги: Хто забрав наш мільярд: ціна втраче