(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Як стати рекордсменом з експорту: досвід “Кернел”

Бизнес.-31.01.2019

У першому півріччі 2018/19 маркетингового року (МР) компанія “Кернел” експортувала рекордні 4,4 млн т сільськогосподарської продукції, що є історичним максимумом за всі роки її діяльності.

У планах компанії — подвоїти обсяги до кінця сезону й експортувати 8 млн т своєї продукції. Вже зараз, за даними компанії Stark Research, “Кернел” посідає 1-ше місце в рейтингу українських експортерів олії, зернових та олійних культур. Найбільший відрив від інших учасників ринку компанія демонструє в сегменті експорту олії. Про досвід зовнішньоекономічної діяльності, стратегію і тактику команди “Кернел”, аналіз ринкових тенденцій і топ-проблеми експортерів розповіла Оксана Карабін, керівник відділу трейдингу зерна компанії “Кернел”

— Стратегічна мета компанії — збільшити експорт зерна вдвічі до 2021 р. Уже в першому півріччі 2018/19 МР обсяги зарубіжних поставок “Кернел” збільшилися на 66% порівняно з показниками аналогічного періоду минулого МР. Що забезпечило зростання експорту?

— У цьому сезоні підвищився експортний потенціал України в цілому, зокрема завдяки рекордній урожайності пізніх культур. Ми очікуємо нового державного рекорду в експорті зернових та олійних. За попередніми підрахунками, він перевищить 50 млн т. “Кернел” не стала виключенням. Протягом першого півріччя 2018/19 МР ми експортували 3,1 млн т. Насамперед інтенсифікації експорту окрім рекордних урожайності й валового збору пізніх культур сприяли зусилля команди департаменту закупівель нашої компанії, яка забезпечила великі обсяги закупівлі продукції у партнерів-сільгосп­виробників. Крім того, поглиблено співпрацю з найбільшим в Україні терміналом “ТІС”, що дозволило протягом півроку збільшити перевалку майже на 1 млн т. Також ми максимізували перевалку на власному ТОВ “Трансбалктермінал”.

— Як формувалася експортна карта компанії “Кернел”? Чи була вона скорегована цього року і чому?

— Для “Кернел” практично всі ринки вже відкриті. Зміни в географії експорту слід пов’язувати насамперед із зовнішнім попитом окремо взятих країн і регіонів. До першої п’ятірки за обсягами імпорту нашої продукції впродовж першого півріччя 2018/19 МР увійшли Нідерланди, Іспанія, Кенія, Китай та Індонезія. Значно збільшились обсяги нашого експорту до країн Східної Африки та Південно-Східної Азії, зокрема до Філіппін.

— Які експортні напрямки плануєте посилювати?

— Традиційно нашим ключовим напрямком є країни ЄС, тому ми плануємо розширити свою присутність у цьому регіоні. Наявність сертифікатів сталого виробництва для експорту зернових надають нам додаткові переваги у торговельних відносинах з європейськими країнами. Очікуємо, що в другій половині сезону зростатиме інтерес з боку Китаю — ми є авторизованим експортером зернових у цій країні. В експорті пшениці нас цікавлять регіони Південно-Східної Азії та Африки. Це ринки, що імпортують дедалі більше продовольства і мають величезний потенціал для подальшого зростання завдяки збільшенню чисельності населення й розвитку економіки. Наша компанія хоче бути частиною цих процесів.

www.business.ua/

Добавил: CNTB, 09.02.2019, в категорию Дайджест
| Теги: Як стати рекордсменом з експорту: д